Hayat Eve Sığar


Hayat Eve Sığar Android uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak geliştirilen Covid-19 konusunda bilgiler içeren bir uygulamadır.


Bildiğiniz gibi koronavirüs sürecinde sloganımız Hayat Eve Sığar olmuştu. Sağlık Bakanlığı aynı isimle bir bilgilendirme uygulaması geliştirmiş ve vatandaşların kullanımına sunmuş durumda.


Uygulamanın içerisinde neler var? Öncelikle tabii ki Covid-19 hakkında temel bilgiler var. Bunun yanında, sokağa çıkmanın en aza indiği bir dönem olduğu için, yiyecek ve sağlık konusunda hizmet veren yerleri gösteren bir harita bulunuyor. Eğer, acil sokağa çıkmanız gerekiyorsa; Hayat Eve Sığar uygulamasının içindeki haritadan gitmeniz gereken yerin en yakın noktasını görerek işinizi kolaylaştırabilirisniz.


Bunların yanında, uygulamanın sahip olduğu bir diğer özellik ise, Covid-19 belirti testi. Eğer belirtilerden birisine sahipseniz uygulamanın içerisindeki bilgi testini açarak durumunuz hakkında hem Bakanlığı bilgilendirebilir hem de yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.


T.C. Sağlık Bakanlığı'nın resmen geliştirdiği uygulama tamamen ücretsiz. Hayat Eve Sığar APK dosyasını indirdikten sonra telefon numaranızı doğrulayarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Yaşadığımız virüs sürecinde olabildiğince korunmak için evde kalmanız gerektiğini unutmayın. Acil değilse, sokağa çıkmayın.


NOT: Uygulama henüz Google Play'de Erken Erişim durumunda. APK dosyası yayınlandığında indirmeye açacağız.


Ekran Görüntüleri